OTEVŘENO PO-PÁ, 10-16 do 22.12.

Brutal Mencía

Kód: BRU-MEN
Značka: RAC Wines
368 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Silné ovocné víno s tóny ostružin a středomořských bylin. Pochází ze 70 let starých vinic, o které se v Rac Wines starají velmi šetrným organickým způsobem.

 

husí a kachní speciality_1hovězí masovepřové

Detailní informace

Detailní popis produktu

RAC Wines - Brutal de Mencía

100% Mencía
Alc.: 14,5 %

Víno Brutal de Mencía bylo vytvořeno ze 100% z odrůdy Mencía, z vinic starších než 70 let, položených v nadmořské výšce 500 - 600 m. O vinice se v Rac Wines starají velmi šetrným organickým způsobem. Sběr probíhá ručně a následuje pečlivá selekce hroznů.
K maceraci, která trvá 48 hodin, putuje 70% odstřapených hroznů a 30% se střapci. Spontánní kvašení autochtonními kvasinkami se provádí v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Následuje 20 denní postfermentační macerace. Malolaktická fermentace probíhá přirozenou cestou opět v nerezových tancích. Zde na jemných kalech zůstává měsíc a následně zraje ve francouzských dubových barikových sudech po dobu 6 měsíců.

Intenzivní třešňově červená barva s fialových ráfkem. Na nose výrazné, svěží aroma kterému dominuje červené ovoce, vůně středomořských bylin, balsamico a mineralita. V ústech je živé, sofistikované a opět ucítíme projev červeného a černého ovoce. Velmi dobře integrovaná chuť sudu. Jemná a dlouhá dochuť. Doporučená teplota podávání 15-17°C. Dekantace není nutná, ovšem otevření lahve předem před konzumací vínu jen prospěje. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2019
Odrůda: Mencía
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství RAC Wines a naše nabídka vín

rac-wines-brutal

RAC Wines je mladý projekt butikového vinařství z oblasti Bierzo, které založil Rodrigo Ameijide Calleja (RAC) v roce 2014. Rodrigo nepochází z vinařské rodiny, svoji lásku k vínu našel až když se před lety dostal na pozici manažera exportu v jednom vinařském domě. Tak vznikl jeho sen o výrobě vlastního vína. Když se pak potkal se svojí současnou manželkou, která je právě z oblasti Bierzo, bylo mu jasné, že je na správném místě pro vznik nového projektu.

RAC Wines Brutal

Rozhodl se tedy vytvořit 2 unikátní vína pod značkou Brutal. Vína vyrábí sám pouze v limitovaném objemu - Brutal de Mencía maximálně 8000 lahví a Brutal de Godello kolem 2000 lahví. Jeho motem je "trpělivost a žádný spěch". Hrozny pochází z vinic, které jsou pěstovány šetrným organickým způsobem.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz