OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Blaneo Syrah

Kód: ARZ-BL-SYR
428 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno s charakteristickými rysy odrůdy Syrah, vyráběné v omezené produkci pouze 3.000 lahví. Široké a plné v ústech, vyjadřující sílu terroir v okolí Olite.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pagos de Araiz BLANEO SYRAH

100% Syrah

Alc.: 15 %

Toto jednoodrůdové víno pochází z vinic v nadmořské výšce 380 m, kde se setkávají dva svahy s odlišnými druhy půd, ideálními pro pěstování odrůdy Syrah. Produkce pouze 3000 lahví. Víno je stařeno (a pravidelně přečerpáváno metodou trasiega) po dobu 12 měsíců ve francouzských a amerických barikových sudech pocházejících z Bordeaux.

Jasná a intenzivní třešňová barva, na nose aroma lesního ovoce, balzamika a tabáku s typickým odrůdovým charakterem. Široké a plné v ústech, vyjadřující sílu terroir v Olite.

Doporučujeme podávat při teplotě 16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2017
Odrůda: Syrah
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Pagos de Araiz a naše nabídka vín

pagos-de-araiz

Vývoj Pagos de Araiz začal na konci roku 2000, kdy skupina Masaveu získala hospodářství 400 akrů v Olite. Skupina Masaveu Bodegas je původně katalánská rodina, která se usadila v Asturii a má za sebou dlouhou tradici výroby vína, kterou pak rozšířila v polovině dvacátého století. V roce 2000 na trhu objevila první vína z firmy, koncipovaná s ambiciózním cílem a zajímavou kombinací ceny a kvality. Budova výrobního zařízení je umístěna do krajiny šetrně k životnímu prostředí. Vinice leží mezi nízkými kopci a širokými pláněmi nedaleko středověkého městečka Olite. Je to moderní a kreativní projekt, který se snaží vyrábět vína nejvyšší kvality dostupné pro všechny.

Pagos de Araiz

Vinařství pěstuje odrůdy Tempranillo, Merlot a Cabernet Sauvignon na svých 400 ha vinic. V poslední době také obnovilo pěstování odrůdy Garnacha.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz