PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Zimmerl Sauvignon Blanc

Kód: ZIM-SVG
Značka: Ernst Zimmerl
284 Kč
Skladem

Suché víno žlutozlaté barvy s typickými znaky odrůdy Sauvignon Blanc.

 

patédrůbežasijské pokrmyzelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ernst Zimmerl - Sauvignon Blanc

100% Sauvignon Blanc

Suché víno žlutozlaté barvy s typickými odrůdovými znaky. Výraznější aroma vyzrálého ovoce (broskve, angrešt) a bylin je doplněno silnou chutí, vyváženou kyselinkou a delším koncem. Hodí se k drůbežím paštikám či masu, zelenině nebo asijské kuchyni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Specifikace: suché
Ročník: 2017
Odrůda: Sauvignon Blanc
Objem: 0,75 l

ernst-zimmerl

Vinařství Zimmerl má již stoletou tradici a nachází se v západní části Rakouska zvané Weinviertel. Je to vinařská oblast nedaleko hranic s Českou Republikou (cca 20 km od Znojma). V současné době vinařství obhospodařuje asi 5 ha vinic.

50% vinic tvoří mladé rostliny s vysokým zalistěním. Pan Ernst Zimmerl se snaží zachovat zbytek starých vinic tak dlouho, jak jen to je možné, protože věří, že ze starých rostlin vznikají nejbohatší vína. Nejstarší vinice má více než 30 let.

Od roku 1995 se vinařství účastní ekologického programu Opul, který podporuje minimální používání chemikálií a kultivační metody, které zachovávají dobrou kvalitu půdy v dlouhodobém horizontu.

Nad vinařstvím se nachází velmi romantický prostor, kde se konají degustace a může se zde ubytovat až 25 návštěvníků. Vinný sklep je vestavěn do sprašové stěny a díky své délce 80 m se řadí mezi nejdelší vinné sklepy této oblasti. Toto krásné sklepení se dokonce objevilo v několika epizodách televizních filmů “Polt”.

Pěstované odrůdy vinné révy: Veltlínské zelené, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon Blanc, Blauburger, Merlot, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz