OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Zimmerl Rheinriesling Trocken

Kód: ZIM-RR
Značka: Ernst Zimmerl
262 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Svěží, příjemně pitelné suché víno s vyváženým poměrem kyselin a cukru a minerální dochutí, která je pro Riesling typická.

 

rybydrůbežzelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ernst Zimmerl - Rheinriesling

100% Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský, stejně jako např. Veltlínské zelené, je odrůda velmi přizpůsobivá a pěstuje se dobře na většině půdních typů. Nejlepší vína této odrůdy jsou tradičně z Německa, z Rakouska pak z oblasti Wachau, ale také z jiných regionů - například Kamptal či Weinviertel. Zde najdete skvělá vína vyrobená z této odrůdy - svěží, příjemně pitelné a s vyváženým poměrem kyselin a cukru a minerální dochutí, která je pro Riesling typická.

Vůně zralého ovoce (broskve, citrusy) a bylinek. Ovocné, svěží a dobře strukturované, výrazná avšak dobře zakomponovaná kyselinka zaručí delší dochuť. Toto víno se hodí pro různé kombinace s jídlem - např. lehké pokrmy z ryb, polévky, špek, drůbež či zeleninová jídla. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Ernst Zimmerl a naše nabídka vín

ernst-zimmerl

Vinařství Zimmerl má již stoletou tradici a nachází se v západní části Rakouska zvané Weinviertel. Je to vinařská oblast nedaleko hranic s Českou Republikou (cca 20 km od Znojma). V současné době vinařství obhospodařuje asi 5 ha vinic.

50% vinic tvoří mladé rostliny s vysokým zalistěním. Pan Ernst Zimmerl se snaží zachovat zbytek starých vinic tak dlouho, jak jen to je možné, protože věří, že ze starých rostlin vznikají nejbohatší vína. Nejstarší vinice má více než 30 let.

Od roku 1995 se vinařství účastní ekologického programu Opul, který podporuje minimální používání chemikálií a kultivační metody, které zachovávají dobrou kvalitu půdy v dlouhodobém horizontu.

Nad vinařstvím se nachází velmi romantický prostor, kde se konají degustace a může se zde ubytovat až 25 návštěvníků. Vinný sklep je vestavěn do sprašové stěny a díky své délce 80 m se řadí mezi nejdelší vinné sklepy této oblasti. Toto krásné sklepení se dokonce objevilo v několika epizodách televizních filmů “Polt”.

Pěstované odrůdy vinné révy: Veltlínské zelené, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon Blanc, Blauburger, Merlot, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz