OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Zimmerl Grüner Veltliner Alte Rebe DAC

Kód: ZIM-GV-DACAR
Značka: Ernst Zimmerl
278 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Plné tělo a dlouhý závěr v ústech. Aroma svěží s elegantní příchutí jablka, broskve a jemnými náznaky bílého pepře. Barva je světle žlutá s odstíny žlutohnědé.

 

drůbežzelenina, salátyrýžečerstvé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ernst Zimmerl - Grüner Veltliner, Weinviertel DAC, Alte Rebe

100% Veltlínské zelené

Víno z nejstarších keřů vinaře. Minimální stáří 40 let. Veltlínské zelené je v Rakousku vlajkovou lodí mezi odrůdami vína. Tvoří téměř 40% veškeré vinné révy. Jedná se o víno s pradávným původem - až z dob Říma. V průběhu staletí bylo Veltlínské zelené považováno pouze za průměrné až dobré. Až v 50. letech byly vysazeny plodiny, které začaly produkovat vysoce kvalitní vína. Veltlínské zelené je odrůda velmi přizpůsobivá například jako Ryzlink rýnský, pěstuje se dobře na většině půdních typů. Nejlepší vína této odrůdy jsou tradičně z oblastí Kamptal a Wachau, ale také z jiných regionů - například Thayatal či Weinviertel. Zde najdete skvělá vína vyrobená z této odrůdy - výjimečná, úžasně komplexní a s vyváženým poměrem kyselin a cukru - tak jako Veltlínské zelené od pana Ernsta Zimmerla.

Barva vína je světle žlutá s odstíny žlutohnědé. Aroma svěží s elegantní příchutí jablka, broskve a jemnými náznaky bílého pepře. Plné tělo a dlouhý závěr v ústech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Grüner Veltliner
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Ernst Zimmerl a naše nabídka vín

ernst-zimmerl

Vinařství Zimmerl má již stoletou tradici a nachází se v západní části Rakouska zvané Weinviertel. Je to vinařská oblast nedaleko hranic s Českou Republikou (cca 20 km od Znojma). V současné době vinařství obhospodařuje asi 5 ha vinic.

50% vinic tvoří mladé rostliny s vysokým zalistěním. Pan Ernst Zimmerl se snaží zachovat zbytek starých vinic tak dlouho, jak jen to je možné, protože věří, že ze starých rostlin vznikají nejbohatší vína. Nejstarší vinice má více než 30 let.

Od roku 1995 se vinařství účastní ekologického programu Opul, který podporuje minimální používání chemikálií a kultivační metody, které zachovávají dobrou kvalitu půdy v dlouhodobém horizontu.

Nad vinařstvím se nachází velmi romantický prostor, kde se konají degustace a může se zde ubytovat až 25 návštěvníků. Vinný sklep je vestavěn do sprašové stěny a díky své délce 80 m se řadí mezi nejdelší vinné sklepy této oblasti. Toto krásné sklepení se dokonce objevilo v několika epizodách televizních filmů “Polt”.

Pěstované odrůdy vinné révy: Veltlínské zelené, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon Blanc, Blauburger, Merlot, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz