OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Zimmerl Chardonnay Selection 1l

Kód: ZIM-CHSEL1
Značka: Ernst Zimmerl
192 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Suché ovocné Chardonnay, které vás překvapí svou svěžestí. Skvělý poměr cena/výkon - 1 l láhev se šroubem se perfektně hodí na pohodlné rozlévání.

 

rybydrůbežzelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ernst Zimmerl - Chardonnay 1 l

100% Chardonnay

Suché ovocné Chardonnay, které vás překvapí svou svěžestí. Není přehnaně aromatické, na nose najdeme spíše aroma broskví a citrusů, než tropického ovoce. Víno je středně plné, vyvážené, šťavnaté s výraznější kyselinkou. Skvělý poměr cena/výkon - velká lahev 1 l se šroubovacím uzávěrem se perfektně hodí na pohodlné rozlévání, party nebo výlety.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Chardonnay
Objem: 1 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Ernst Zimmerl a naše nabídka vín

ernst-zimmerl

Vinařství Zimmerl má již stoletou tradici a nachází se v západní části Rakouska zvané Weinviertel. Je to vinařská oblast nedaleko hranic s Českou Republikou (cca 20 km od Znojma). V současné době vinařství obhospodařuje asi 5 ha vinic.

50% vinic tvoří mladé rostliny s vysokým zalistěním. Pan Ernst Zimmerl se snaží zachovat zbytek starých vinic tak dlouho, jak jen to je možné, protože věří, že ze starých rostlin vznikají nejbohatší vína. Nejstarší vinice má více než 30 let.

Od roku 1995 se vinařství účastní ekologického programu Opul, který podporuje minimální používání chemikálií a kultivační metody, které zachovávají dobrou kvalitu půdy v dlouhodobém horizontu.

Nad vinařstvím se nachází velmi romantický prostor, kde se konají degustace a může se zde ubytovat až 25 návštěvníků. Vinný sklep je vestavěn do sprašové stěny a díky své délce 80 m se řadí mezi nejdelší vinné sklepy této oblasti. Toto krásné sklepení se dokonce objevilo v několika epizodách televizních filmů “Polt”.

Pěstované odrůdy vinné révy: Veltlínské zelené, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon Blanc, Blauburger, Merlot, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz