OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Václav Sauvignon blanc

Kód: VV-SVG
Značka: Václav
319 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Typický Sauvignon se zcela jasnou odrůdovou aromatikou a patrem. Hodí se k běžnému pití, čerstvým sýrům či salátům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Václav Sauvignon blanc VÁCLAV, řada MAGISTER

100% Sauvignon Blanc, suché
Alc.: 12%
Zbytkový cukr 4,1 g/l, Kyselina 7,6 g/l

Víno pochází z vinařské obce Kurdějov, viniční trati Díly s jižní orientací. Vinifikace a zrání probíhá v nerezovém tanku (selektované kvasinky) po dobu 10 dní, následně leží na jemných kalech po dobu 4 měsíců. Světle žlutá barva. Čisté, přímé a výrazné na nose se zcela jasnou a nezměnitelnou typickou odrůdovou aromatikou a projevem vyzrálého peckového ovoce, osvěžující herbálností a lehké elegantní květnatosti. Na patře suché s křehkou a osvěžující limetkovou kyselinou a dlouhou ovocně-květinovou dochutí. Typický Sauvignon se zcela jasnou odrůdovou aromatikou a patrem.

Hodí se k běžnému pití, k měkkým nezrajícím sýrům, k lehkým letním zeleninovým salátům. Teplota podávání 12° - 13 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Sauvignon Blanc
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Václav a naše nabídka vín

vinarstvi-vaclav

Svatý Václav je patronem Hustopečí a především uctívaným patronem vinařů – tzn. nejvyšším perkmistrem vinic. Podle legend kníže Václav víno nejen rád pil, ale zakládal vinice, révu pěstoval a víno vyráběl. Nejstarší Hustopečská a Kurdějovská vinařství se na Václava odkazovala, a to už od 13. století. Tomáš s Oldou tak chtějí navázat na tyto tradice a hodnoty. Vrací vinnou révu na dávno zaniklé vinice, a při pěstování upřednostňují metody svých předků… kdo jiný by jim tedy měl pomáhat než český patron?

„Odrůdy pro viniční trati vybírali odborníci a znalci místní lokality. My jsme jim pečlivě naslouchali. Připravili jsme půdu a zasadili révu. Pozorujeme, jak nám vinice rostou pod rukama a snažíme se přírodě opatrně pomáhat tam, kde je to třeba. Používáme šetrné stroje a minimum chemie. Víno vyrábíme nejmodernějšími technologiemi, ale s důrazem na tradiční postupy.“

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz