28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Václav Pinot Blanc

Kód: VV-RB
Značka: Václav
319 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Vyvážený Pinot Blanc s vyzrálou a atraktivní aromatikou a vyváženým patrem. Skvělý k drůbežímu masu, smetanovým omáčkám, nebo aromatickým sýrům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Václav Pinot Blanc VÁCLAV, řada MAGISTER

100% Rulandské bílé, suché až polosuché
Alc.: 12,5 %
Zbytkový cukr 8,5 g/l, Kyselina 6,5 g/l

Slámově žlutá a výrazná barva. Na nose výrazný projev dobře vyzrálého peckového a jádrového ovoce, kandovaného tropického ovoce a v závěru s dotekem elegantní nasládlé kořenitosti.V ústech suché až polosuché (na hraně) s projevem vyzrálého peckového ovoce, vyváženým poměrem zbytkového cukru a svěží ovocné kyseliny a středně dlouhou ovocně-kořenitou dochutí s tóny sušené citrusové kůry. Vyvážený Pinot Blanc s vyzrálou a atraktivní aromatikou a vyváženým patrem.

Hodí se k běžnému pití a degustaci, k bílým drůbežím masům s výraznější a plnější omáčkou, k měkkým zrajícím aromatickým sýrům a kvalitním těstovinám.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Václav a naše nabídka vín

vinarstvi-vaclav

Svatý Václav je patronem Hustopečí a především uctívaným patronem vinařů – tzn. nejvyšším perkmistrem vinic. Podle legend kníže Václav víno nejen rád pil, ale zakládal vinice, révu pěstoval a víno vyráběl. Nejstarší Hustopečská a Kurdějovská vinařství se na Václava odkazovala, a to už od 13. století. Tomáš s Oldou tak chtějí navázat na tyto tradice a hodnoty. Vrací vinnou révu na dávno zaniklé vinice, a při pěstování upřednostňují metody svých předků… kdo jiný by jim tedy měl pomáhat než český patron?

„Odrůdy pro viniční trati vybírali odborníci a znalci místní lokality. My jsme jim pečlivě naslouchali. Připravili jsme půdu a zasadili révu. Pozorujeme, jak nám vinice rostou pod rukama a snažíme se přírodě opatrně pomáhat tam, kde je to třeba. Používáme šetrné stroje a minimum chemie. Víno vyrábíme nejmodernějšími technologiemi, ale s důrazem na tradiční postupy.“

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz