OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ternero Blanco Barrica

Kód: HT-BL-B
388 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Plné, zakulacené víno s vyváženou kyselinkou, dlouhou perzistencí a sladkými podtóny. Zrálo na barikovém sudu 4 měsíce.

 

drůbežplody moře

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero Blanco Barrica

100% Viura
Alc.: 12,5%

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Víno zrálo 4 měsíce v nových francouzských dubových barikových sudech. Intenzivní slámová barva se světle zlatými odlesky. Jemné a elegantní na nose, aroma sladkého ananasu, pečiva, mandlí a květin. V ústech tóny tropického ovoce a hruškového jamu. Plné, svěží a krásně zakulacené na patře s vyváženou kyselinkou, dlouhou perzistencí a sladkými podtóny.

Hodí se například k bílému grilovanému masu, plodům moře či pokrmům se smetanovou omáčkou. Doporučená teplota podávání 13 °C.

 

penin 90   timatkin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2016
Odrůda: Viura (Macabeo)
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz