PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Remírez de Ganuza Blanco

Kód: GAN-BLA
1 116 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Velmi plné a elegantní víno s jemnou mineralitou doprovázenou tóny smetany a dubu. Skvěle se hodí k lanýžovým pokrmům!

 

rybyrýževepřové

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza Blanco

70% Viura, 20% Malvasia, 10% Garnacha jiné odrůdy
Alc.: 13,5 %

Šetrná ruční sklizeň hroznů v 12 kg boxech z vinic o průměrném stáří 60 let. Tepelná regulace ve speciálních chladicích komorách (4-6 °C) po dobu 24 h před fermentací. Hrozny se pak ručně se selektují na třídicích stolech. Dále se extrahuje mošt, který samovolně vyteče z rotačního tanku (bez lisování). Víno pak leží na svých vlastních kalech po dobu 9 měsíců v nových francouzských dubových sudech. Jedná se o metodu "battonage", která dělá víno více tělnaté sofistikované.

Barva je citrónově-žlutá se zelenými odstíny, čistá, zářivá s krystalickým vzhledem. Ve vůni je víno velice intenzivní s tóny čerstvých bylinek, citrusů, tropického ovoce, dřeva, ale také jemně mléčných tónů. V chuti je plné, vyrovnané s dobrou strukturou. Má dlouhý a svěží konec s jemnou slaností doprovázenou tóny smetany a dubu.

Víno skvělé do gastronomie. Hodí se k pečené rybě, jemně zauzeným masům, krémovému rizotu nebo lanýžům. Doporučujeme podávat při teplotě 8 °C.

penin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rioja (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Ročník: 2014
Odrůda: Garnacha, Malvasía, Viura (Macabeo)
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz