OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pinna Fidelis Verdejo

Kód: PF-VER
Značka: Pinna Fidelis
183 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno je dostatečně plné, svěží a vyvážené. V chuti převládá aroma zelených jablek a fenyklu. Univerzální víno které se hodí k široké škále lehkých pokrmů.

 

rybyrýžezelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinna Fidelis VERDEJO (Rueda DO)

100% Verdejo
Alc.: 13%

Ruční sklizeň probíhá v momentě optimální vyzrálosti hroznů a vždy v noci, aby byl zajištěn sběr při nízké teplotě, aby se zabránilo oxidaci. Hrozny jsou odstřapeny a následně proběhne kryomacerace pro získání primárních aromat hroznů. Kvašení probíhá v nerezových tancích při velmi nízkých teplotách. Poté víno leží na velmi jemných kalech po dobu asi 2 měsíců pro dosažení aromatického, svěžího a komplexního charakteru.

Čistá, zelená až slámově žlutá barva. Vůně vysoké intenzity s tóny exotického a citrusového ovoce, bílých květů s jemným bylinným podtónem. V chuti převládá aroma zelených jablek a fenyklu. Víno je dostatečně plné, svěží a vyvážené.

Hodí se k rybě, pokrmům z rýže, krémovým polévkám a zelenině. Doporučujeme podávat při teplotě 8°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Verdejo
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Pinna Fidelis a naše nabídka vín

pinna-fidelis

Název vinařství Pinna Fidelis vznikl jako pocta městu Peñafiel, kde bylo vinařství v roce 2001 založeno. Nachází se v srdci vinařské oblasti Ribera del Duero.

Tradiční metody pěstování a výroby vína, které se předávají z generace na generaci více než 100 let, jsou silně spjaty s odrůdou Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis, nejen díky modernímu zázemí a podpoře vinařské turistiky, oslovuje milovníky vín vynikající kvality a delikátní chuti. Svoje know-how už 20 let buduje stejný tým lidí, kteří byli u vzniku vinařství a poskytují tak pevný základ, který se snaží den ode dne zlepšovat.

Pinna Fidelis

Vinice se nacházejí na úzkém pruhu, asi 5-6 km širokém, probíhajícím strmě k řece Duero asi 15 km. Společným znakem všech vinic je půda chudá na živiny, pouze s vysokým obsahem vápence. Jiné plodiny by tyto podmínky nepřežily, avšak vinné révě se díky svým kořenům daří přežít i roky velkého sucha. Nízké polohy vinic jsou pokryty oblázky a pískem, ve vyšších polohách se objevují různorodé půdy s obsahem jílu, či hrubého vápenitého štěrku.

Filozofií výroby všech vín Pinna Fidelis je převzetí jedinečných rysů terroir (podnebí, krajina, půda) a jejich přeměny na vína, která jsou nejen velmi strukturovaná, ale také jemná, elegantní a s velkým potenciálem.

Hrozny se sklízí ručně a před macerací prochází přísným procesem třídění. Staření probíhá v místnosti s výběrem kvalitních amerických a francouzských barikových sudů. Právě zde získají vína svoji výjimečnou osobnost, která je charakteristickým znakem pro vína Pinna Fidelis.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz