DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Paco & Lola Magnum

Kód: PA-PL-MGN
Značka: PACO & LOLA
1 038 Kč
Skladem

Toto Albariño je vlajkovou lodí vinařství Paco & Lola. Po světě se proslavilo díky ikonickému puntíkovanému designu. Velká lahev Magnum 1,5 L v dárkové krabici.

 

rybyplody mořerýžepasta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paco & Lola Albariño Magnum 1,5 L V DÁRKOVÉ PAPÍROVÉ KRABICI

100% Albariño
Alc.: 12.5 %

Toto Albariño je vlajkovou lodí vinařství Paco & Lola. Po světě se proslavilo díky ikonickému puntíkovanému designu lahví. Víno vyrobené z nejlepších vinic oblasti Val do Salnés. Půdy jsou zde hlinito-písčité s obsahem žuly. Speciální selekce hroznů, výchozí surovinou pro výrobu tohoto vína je mošt, který vznikl samotokem (=mošt který samovolně vyteče z hroznu, ještě před lisováním). Tato metoda se používá kvůli dosažení nejvyšší kvality a zachování charakteristických znaků odrůdy. Fermentace probíhá v nerezových tancích při 16 °C po dobu 21 dnů. Poté leží na jemných kalech až do stabilizace a plnění do lahví.

Barva slámově žlutá se zelenkavými odlesky, světlé a jasné tóny. Na nose se objevují citronové tóny (grapefruit a pomelo), bílé květy, akát a pomerančové květy, se sladkým tropickým pozadím, intenzivní aroma liči. Na patře čerstvé, citrónové, intenzivní a ovocné. Elegantní, dlouhá dochuť.

Ideální k předkrmům, tapas, sushi, pastě, rybě, rýži bílému masu a plodům moře. Doporučujeme podávat při teplotě 8 – 10 °C.

 

parker 90   penin 90   wine spectator 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Specifikace: suché
Ročník: 2018
Odrůda: Albariño
Objem: 1,5 l

paco-and-lola

Paco & Lola je mladé moderní vinařství, po světě proslavené díky ikonickému puntíkovanému designu lahví. Vína dělají čerstvá, svěží a výjimečná. Vinařství bylo založeno v roce 2005 jako podnět skupiny vinařů z O Salnés. Paco & Lola má přes 200 hektarů vinic rozprostřených na více než 1800 pozemcích typických malých galicijských farem. Všechny tyto pozemky spadají do regionu DO Rías Baixas. Ve vinařství převládá odrůda Albariño typická pro tuto oblast.

Paco & Lola

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz