OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Paco & Lola Follas Novas

Kód: PA-FN
Značka: PACO & LOLA
318 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Elegantní, dobře vyvážené víno se svěží kyselinkou. Na nose středně vysoká intenzita, s důrazem bílého ovoce a citrusů. Jasné a zářivé.

 

rybyplody mořerýžedrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paco & Lola Follas Novas Albariño

100% Albariño
Alc.: 12.5%

Víno, které odráží výraz půdy ve které vznikalo, odrůdové charakteristiky a tradiční výrobu. Vyrobeno z hroznů pocházejících z vinic 20 až 40 let starých. Vinice jsou vysazeny na hlinitopísčitém podloží s obsahem žuly, mírně kyselém. Fermentace probíhá v nerezových tancích při teplotě 16 °C po dobu 21 dní.

Barva slámově žlutá se zelenými a intenzivní odlesky. Jasné a zářivé. Na nose středně vysoká intenzita, s důrazem bílého ovoce a citrusů. V pozadí balsamico s nádechem květinových tónů. Dobře vyvážené víno se svěží kyselinkou.

Perfektní se všemi druhy bílých ryb a mořských plodů (zejména škeblemi). Dále dobře doprovodí uzené ryby, rýži, dušená masa, drůbež či zeleninu. Doporučujeme podávat při teplotě 8 – 10 °C.

MUNDUS GOLD   penin 89

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Albariño
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství PACO & LOLA a naše nabídka vín

paco-and-lola

PACO & LOLA je mladé moderní vinařství, po světě proslavené díky ikonickému puntíkovanému designu lahví. Vína dělají čerstvá, svěží a výjimečná. Vinařství bylo založeno v roce 2005 jako podnět skupiny vinařů z O Salnés. Paco & Lola má přes 200 hektarů vinic rozprostřených na více než 1800 pozemcích typických malých galicijských farem. Všechny tyto pozemky spadají do regionu DO Rías Baixas. Ve vinařství převládá odrůda Albariño typická pro tuto oblast.

Paco & Lola

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz