28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Onerom Verdejo

Kód: ON-B-V
Značka: Onerom
247 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Autentické Verdejo, velmi svěží a energické víno plné života. Na nose aroma jemných bylin, tóny zelených jablek, které jsou typické pro tuto odrůdu.

 

čerstvé sýrydrůbežplody mořeryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Onerom Verdejo

100% Verdejo
Alc.: 13,5 %

Autentické Verdejo, velmi svěží a energické víno plné života.
Vinice se nachází v Albatana (Albatece) v nadmořské výšce 850 m, kde jsou půdy převážně vápenité a kamenité. Klima je zde suché, kontinentální s velmi horkými léty (teploty zde dosahují až 39 °C) a chladnými zimami, až do -10°C. Srážky jsou zde velmi vzácné a koncentrují se na jaře a na podzim.

Ruční sklizeň zaručuje primární selekci hroznů hned ve vinici. Fermentace probíhá v nerezových tancích a vína si tak zachovávají odrůdovou aromatiku.

Zářivá, bledě žlutá barva se zelenými odlesky. Na nose se objevují aroma jemných bylin, tóny zelených jablek, které jsou typické právě pro odrůdu Verdejo a také hrušek a citrusů. Na patře je víno suché se svěží kyselinkou a příjemnou lehkou hořkostí, která je pro tuto odrůdu také charakteristická.

Hodí se k bílému masu, plodům moře, tučnějším rybám (losos), artyčoku či čerstvým sýrům. Doporučená teplota podávání je 8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Verdejo
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Onerom a naše nabídka vín

bodegas-onerom-logo

Bodegas Onerom je vinařství, které vzniklo s cílem spojit ta nejlepší vína z jihovýchodu Španělska a ukázat potenciál a rozmanitost regionu ve vybraných odrůdách vinné révy. Výroba se nachází ve městě Murcía, ve středu jihovýchodního Španělska, kde se potkávají vinice různých charakteristik.

Onerom

Vinice, ze kterých vína pochází byly pečlivě vybírány s ohledem na nezbytné vlastnosti a potřeby každé odrůdy, aby se mohl rozvinout jejich nejlepší potenciál a vynikla osobnost každé odrůdy. Vinařství pracuje s odrůdami Monastrell, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Chardonnay a Verdejo. Výsledkem je tedy 6 vín, 6 různých odrůd, 6 různých vinic a 6 různých osobností – tato myšlenka také propojuje víno s designem lahví se 6 tvářemi.

(Pozn.: Vinařství se tedy neřadí do žádné denominace DO, jelikož se vinice nachází v různých regionech - Murcía a Castilla La Mancha)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz