28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Onerom Chardonnay

Kód: ON-B-CH
Značka: Onerom
247 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Na nose intenzivní aroma bílých květin a citrusů, které podtrhují svěžest vína. Na patře pocitově měkké a dobře pitelné. Jemný a elegantní konec.

 

drůbežrybyplody mořezelenina, salátykozí sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Onerom Chardonnay

100% Chardonnay
Alc.: 13 %

Vinice se nachází v Fuente Álamo (Albacete) v nadmořské výšce 850 m, kde jsou půdy převážně vápenité, s kameny na povrchu a s obsahem jílu v podloží. Klima je zde suché, kontinentální ovlivněné středozemním mořem, s velmi horkými léty (teploty zde dosahují až 39 °C) a chladnými zimami, až do -10°C. Srážky jsou zde velmi vzácné a koncentrují se na jaře a na podzim.
Ruční sklizeň zaručuje primární selekci hroznů hned ve vinici. Fermentace probíhá v nerezových tancích a vína si tak zachovávají odrůdovou aromatiku.

Světle žlutá barva se zelenými odstíny. Na nose intenzivní aroma bílých květin a citrusů které, podtrhují svěžest vína. Na patře pocitově měkké a dobře pitelné. Jemný a elegantní konec.

Všestranné Chardonnay, které se hodí se k bílému masu (drůbež, vepřová panenka), rybám a plodům moře (škeble, krevety), ale také k zelenině jako je cuketa a chřest nebo polotvrdému kozímu sýru. Doporučená teplota podávání je 8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Chardonnay
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Onerom a naše nabídka vín

bodegas-onerom-logo

Bodegas Onerom je vinařství, které vzniklo s cílem spojit ta nejlepší vína z jihovýchodu Španělska a ukázat potenciál a rozmanitost regionu ve vybraných odrůdách vinné révy. Výroba se nachází ve městě Murcía, ve středu jihovýchodního Španělska, kde se potkávají vinice různých charakteristik.

Onerom

Vinice, ze kterých vína pochází byly pečlivě vybírány s ohledem na nezbytné vlastnosti a potřeby každé odrůdy, aby se mohl rozvinout jejich nejlepší potenciál a vynikla osobnost každé odrůdy. Vinařství pracuje s odrůdami Monastrell, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Chardonnay a Verdejo. Výsledkem je tedy 6 vín, 6 různých odrůd, 6 různých vinic a 6 různých osobností – tato myšlenka také propojuje víno s designem lahví se 6 tvářemi.

(Pozn.: Vinařství se tedy neřadí do žádné denominace DO, jelikož se vinice nachází v různých regionech - Murcía a Castilla La Mancha)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz