28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Laureatus Dolium

Kód: LAU-DOL
849 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Albariño z nejvyšších poloh vinic oblasti Val do Salnés, které jsou starší než 30 let. Hedvábný, ovocný až lehce kořeněný odrůdový charakter na pozadí.

 

rybydrůbežhusí a kachní speciality_1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Laureatus DOLIUM Albariño

100% Albariño
Alc.: 14%

Víno vyrobené z nejvyšších poloh vinic oblasti Val do Salnés, které jsou starší než 30 let. Půdy jsou zde hlinito-písčité s obsahem žuly. Hrozny odrůdy Albariño se pečlivě sklízí dle jejich zralosti. Na výrobu tohoto vína se používají francouzské dubové sudy o objemu 3000 l (středně vypálené, z druhého použití). Víno v nich leží a promíchává se na vlastních kalech po dobu až 8 měsíců s průběžnou batonáží.

Zlatě žlutá barva, dobrá hustota. Na nose středně intenzivní, vynikající toastové tóny se mísí s vanilkou, kořením, zralým ovocem (jako je jablko a hruška) a tóny bílých květin v pozadí. Jemné, ale stále svěží. První se v chuti objeví kandované ovoce. Tóny jemných kalů pak způsobí, že má víno hedvábný, lehce kořeněný odrůdový charakter na pozadí. Excelentně vyvážené. Díky své hladkosti se dá kombinovat s řadou jemných, pečených ryb, s bílým masem, pastou se smetanovou omáčkou, a dokonce i foie gras. Doporučená teplota podávání 10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2011
Odrůda: Albariño
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Laureatus a naše nabídka vín

laureatus

Vinařství Laureatus se nachází v samém srdci Rías Baixas jako projekt rodiny Oubiña-Somoza, která se historicky věnuje pěstování a zpracování mořských plodů prémiové kvality.

Laureatus

Do tohoto projektu se zapojili významní profesionálové, jako je např. Luciano Amoedo, devátý z generace enologů naprosto oddaných této profesi a propagátorů denominace Rías Baixas.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz