PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lar de Paula Blanco Barrique

Kód: LAR-EL-B
Značka: Lar de Paula
280 Kč
Skladem

Elegantní bílé víno z řady "Edición Limitada". Plná a intenzivní chuť s jemnou kyselinkou, v závěru pak jemné třísloviny a tóny sladkého pečiva díky fermentaci v barikovém sudu.

 

drůbežplody mořezelenina, salátyrýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lar de Paula Blanco Fermentado Barrica Edición Limitada

Viura a Malvasia
Alc.: 13%

Víno pochází z více jak 50 let starých vinic v okolí vesnice Elvillar, s jílovito-vápenitým podložím. vyrábí se v limitované produkci 12 000 lahví. Začíná svoji cestu v nádržích z nerezové oceli s kapacitou 18 000 litrů. Fermentace je prováděna po dobu 90 dní v nových francouzských a amerických barikových sudech. Minimální doba ležení na lahvi je 6 měsíců, než se víno dostane na trh.

Barva sytě žlutá, čistá a zářivá. Velmi intenzivní vůně, aroma zralého bílého ovoce, smetany a dřeva. Chuť je plná, intenzivní s jemnou kyselinkou, v závěru pak jemné třísloviny a tóny sladkého pečiva díky ležení v sudu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rioja (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Ročník: 2016
Odrůda: Malvasía, Viura (Macabeo)
Objem: 0,75 l

lar-de-paula

Vinařství Lar de Paula se nachází v unikátní geografické lokalitě pro pěstování vína v oblasti Rioja Alavesa. Lokalita se rozkládá na severu Alavesy na úpatí pohoří Sierra de Cantabria, v městečku Elvillar de Álava. K výrobě vína se používá 1800 nových dubových sudů, které mají původ v Americe, Francii, Bulharsku a Rumunsku. Jeden z důvodů, proč vína z Lar de Paula patří k nejpozoruhodnějším vínům v Rioja Alavesa je přísný výběr vhodného a kvalitního dřeva pro výrobu sudů. Vína dozrávají v lahvi v archívu s kapacitou 600.000 lahví. Zde kvalitní vína dozrávají do ušlechtilých vůní a chutí.

Lar de Paula

Vína Lar de Paula se rodí ve vinicích nedaleko Sierra de Cantabria. Péče o vinici a poloha vinice působí blahodárně na vznik krásných vyvážených vín, která mají mimořádný ovocný nádech, elegantní chuť a typickou barvu. Úspěchy vinařství Lar de Paula na světových soutěžích jsou důkazem toho, že nejen lokalita, kde tato vína vznikají, ale i péče, která se výrobě vína věnuje, je vskutku mimořádná.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz