28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Lagar de Cervera Pazo de Seoane Rosal

Kód: RA-LDC-PDS
Akce
259 Kč
Skladem

Toto tradiční cuvée bylo vytvořeno z odrůdy hroznů Albariño, Loureiro, Caíño Blanco a Treixadura. Komplexní, svěží víno plné ovocných a květinových tónů. 504,-

 

zelenina, salátyplody mořerýžeryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lagar de Cervera - Pazo de Seoane

60% Albariño + 21% Loureiro + 12% Caíño Blanco + 7% Treixadura
Alc.: 12,5 %

Hrozny na výrobu tohoto vína pochází z vlastních vinic v O Rosal. Sběr skvěle vyzrálých bobulí probíhá začátkem září. Hrozny se sbírají ručně do malých 20kg boxů a jsou okamžitě převáženy ve chlazených vozech do vinařství v nejlepší kondici. Na třídícím stole se všechny trsy pečlivě kontrolují a projdou jen ty v perfektním stavu. Po odstopkování se hrozny zchladí na 10 °C a nechají se macerovat po dobu 10 hodin. Poté se lisují v šetrných membránových lisech v inertní atmosféře, aby se zabránilo případné oxidaci. Po stočení poté v čistém moštu probíhá fermentace v nerezových tancích při teplotě 15 °C. Víno zrálo na kalech s pravidelným promícháváním. Tím získalo na plnosti a komplexnosti. Každá odrůda se takto zpracovává samostatně až do konečného smíchání před plněním do lahví.

Světlá, slámově žlutá barva se zelenkavými odstíny. Ve vůni je silné, můžeme zde najít aroma zralého jablka, hrušky a bílých květů. Celek je decentně podtržen tóny citrusů, grapefruitu a pomela. V ústech vyniká svojí svěžestí, sílou a vyvážeností. Velmi lahodná dochuť.
Toto cuvée je víno, které si vychutnáte s širokou škálou předkrmů a tapas. Hodí se k plodům moře (jako jsou škeble a korýši), rizotu, těstovinám, drůbeži či pokrmům s lehkou bílou omáčkou. Doporučená teplota podávání je 10 – 12°C. 

suckling 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Albariño, Caíño Blanco, Loureiro, Treixadura
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Lagar de Cervera a naše nabídka vín

lagar-de-cervera

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji ve městě Haro v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 let starou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. V roce 1988 si vybrali místo O Rosal, Pontevedra k usazení v Galicii a prozkoumání nových vinařských možností. Zde získali tradiční vinařství Fernández Cervera Hermanos S.L. a jako poctu zakladatelům tohoto vinařství, které respektovali, dnes používají název Lagar de Cervera.

Lagar de Cervera

V O Rosal se ujali nelehkého úkolu - vybudovat největší vinici odrůdy Albariño v Rías Baixas o rozloze 77 hektarů. Jedinečné mikroklima této oblasti umožňuje brzké zrání, což prospívá kvalitě vín Lagar de Cervera a Pazo de Seoane Rosal s dokonalým poměrem kyselin, obsahu alkoholu a aromatickou intenzitou.
Jedná se o mladá, svěží a elegantní bílá vína, která se hodí k předkrmům, korýšům nebo rybám a mají spoustu příznivců po celém světě.
V roce 2013 otevřeli nové, moderní zařízení, které se vyznačuje velkolepým lesem vyobrazeným na fermentačních tancích s překvapivě jedinečným dekorem, který uchvátí všechny návštěvníky.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz