OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lagar de Cervera Albariño

Kód: RA-LDC-LDC
504 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Svěží, podmanivý projev a lahodná dochuť perfektně reprezentuje odrůdu Albariño. Výborně se pije samotné, či s různými úpravami ryb nebo plody moře.

 

zelenina, salátyplody mořerýžeryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lagar de Cervera - Albariño

100% Albariño
Alc.: 12,5 %

Hrozny odrůdy Albariño pochází z vlastních vinic v O Rosal a O Salnés (Rías Baixas). Sběr skvěle vyzrálých bobulí probíhá začátkem září. Hrozny se sbírají ručně do malých 20kg boxů a jsou okamžitě převáženy ve chlazených vozech do vinařství v nejlepší kondici. Na třídícím stole se všechny trsy pečlivě kontrolují a projdou jen ty v perfektním stavu. Po odstopkování se hrozny zchladí na 10 °C a nechají se macerovat po dobu 10 hodin. Poté se lisují v šetrných membránových lisech v inertní atmosféře, aby se zabránilo případné oxidaci. Po stočení poté v čistém moštu probíhá fermentace v nerezových tancích při teplotě 15 °C. Díky dokonale vyvážené kyselince víno nemuselo podstoupit malolaktickou fermentaci. Až do termínu lahvování pak zrálo na kalech s pravidelným promícháváním. Tím získalo na plnosti a komplexnosti.

Čisté a zářivé víno žlutozelené barvy. Mimořádně elegantní na nose, aroma zralého bílého ovoce (jablka, hrušky), citrusů a peckovitého ovoce. V ústech velmi bohaté, krémové, přesto živé a svěží. Velmi vyvážený konec a lahodná dochuť vína perfektně reprezentuje odrůdu Albariño.
Výborně se pije samotné, či s různými lehkými předkrmy a tapas. Hodí se k plodům moře, drůbeži, jemným sýrům, orientální kuchyni, pastě a pokrmům z rýže. Doporučená teplota podávání je 10 – 12°C.

suckling 91   penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Odrůda: Albariño
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Lagar de Cervera a naše nabídka vín

lagar-de-cervera

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji ve městě Haro v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 let starou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. V roce 1988 si vybrali místo O Rosal, Pontevedra k usazení v Galicii a prozkoumání nových vinařských možností. Zde získali tradiční vinařství Fernández Cervera Hermanos S.L. a jako poctu zakladatelům tohoto vinařství, které respektovali, dnes používají název Lagar de Cervera.

Lagar de Cervera

V O Rosal se ujali nelehkého úkolu - vybudovat největší vinici odrůdy Albariño v Rías Baixas o rozloze 77 hektarů. Jedinečné mikroklima této oblasti umožňuje brzké zrání, což prospívá kvalitě vín Lagar de Cervera a Pazo de Seoane Rosal s dokonalým poměrem kyselin, obsahu alkoholu a aromatickou intenzitou.
Jedná se o mladá, svěží a elegantní bílá vína, která se hodí k předkrmům, korýšům nebo rybám a mají spoustu příznivců po celém světě.
V roce 2013 otevřeli nové, moderní zařízení, které se vyznačuje velkolepým lesem vyobrazeným na fermentačních tancích s překvapivě jedinečným dekorem, který uchvátí všechny návštěvníky.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz