OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ehrhard Riesling Trocken

Kód: EHR-TRO-G
Značka: Carl Ehrhard
327 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Toto víno je obrazem místní rüdesheimské minerality. Suchý, čistý riesling který si vychutnáte jen tak samotný, nebo s dobrou rybou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carl Ehrhard - Riesling Trocken Gutswein

100% Ryzlink rýnský
Alc.: 11 %

Toto víno je obrazem místní Rüdesheimské minerality. Ruční sběr hroznů z mladších vinic Bischofsberg, Roseneck a Kirchenpfad. Víno zraje v sudech o objemu 1200 l z nerezu i dřeva. Ležení na starých dubových sudech (min. 2-3 měsíce) a jejich mikrooxidace přispěly k zakulacení kyselin.

V popředí jemné aroma ananasu a citrusových plodů. V ústech se pak rozvíjí chuť kdoulí a zelených jablek. Ovocné tóny na patře střídá mineralita a svěží tříslo zaručuje dlouhý a vydatný konec.

Tento suchý riesling se hodí například ke sladkovodním rybám, drůbeži a lehkým zeleninovým pokrmům. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rheingau (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Carl Ehrhard a naše nabídka vín

carl-ehrhard

Carl Ehrhard je rodinné vinařství z německého Rüdesheimu, jehož filosofií je používání šetrných technologií a citlivý přístup k vínu a jeho výrobě. Ruční sběr zralých hroznů probíhá na vinicích Kirchenpfad, Bischofsberg a Klosterberg.

„Kvalita našich vín spočívá v mravenčí práci na vinici“!

Carl Ehrhard

Vinařství Carl Ehrhard se nachází v jednom z nejznámějších vinařských regionů Německa – Rheingau. V srdci Rheingau, v Rüdesheimu nad Rýnem, vede Carl se svojí ženou již 5. generaci rodinného podniku. Na 9 hektarech vyhlášených Rüdesheimských vinic pěstují klasické odrůdy - Ryzlink rýnský a Rulandské modré již 130 let. Ryzlink rýnský: 85% // Rulandské modré: 13% // Rulandské šedé: 2%

Díky pracovním postupům a zkušenostem předků v kombinaci s moderní technikou dosahují harmonie mezi tradicí a modernizací.

 


 

→ PŘEJÍT DO RHEINGAU

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz