OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ehrhard Riesling Kabinett Trocken

Kód: EHR-KAB-TRO
Značka: Carl Ehrhard
353 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ideální pro milovníky opravdu suchých vín. Dominance kyselin s ovocnou chutí Rieslingu povzbuzují k dalšímu pití. Lehká květinová vůně a jemné tóny dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carl Ehrhard Riesling Kabinett Trocken

100% Ryzlink rýnský
Alc.: 12 %

Toto suché víno v kabinetním sběru od Carla Ehrharda je odrazem místní Rüdesheimské minerality. Ruční selekce a sběr hroznů z mladších vinic Bischofsberg, Roseneck a Kirchenpfad. Víno zraje v sudech o objemu 1200 l z nerezu i dřeva. Ležení na kalech ve starých dubových sudech (alespoň 2 měsíce) a jejich mikrooxidace přispěly k zakulacení kyselin a archivačnímu potenciálu. Nemusíte se tedy bát, pokud tuto lahev zapomenete nějaký rok ve sklepě! Časem se v něm začnou objevovat velmi žádané petrolejové tóny.

Lehká květinová vůně a velmi jemné tóny dřeva. Náznak mandlí, bílé broskve. V ústech pak přechází až do tropického tónu mučenky a kořeněnosti. Dominance kyselin s ovocnou chutí Rieslingu povzbuzují k dalšímu pití. Ideální pro milovníky opravdu suchých vín. Hodí se například rybím pokrmům, drůbeži či vepřové pečeni. Doporučená teplota podávání je 9-10°C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rheingau (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Carl Ehrhard a naše nabídka vín

carl-ehrhard

Carl Ehrhard je rodinné vinařství z německého Rüdesheimu, jehož filosofií je používání šetrných technologií a citlivý přístup k vínu a jeho výrobě. Ruční sběr zralých hroznů probíhá na vinicích Kirchenpfad, Bischofsberg a Klosterberg.

„Kvalita našich vín spočívá v mravenčí práci na vinici“!

Carl Ehrhard

Vinařství Carl Ehrhard se nachází v jednom z nejznámějších vinařských regionů Německa – Rheingau. V srdci Rheingau, v Rüdesheimu nad Rýnem, vede Carl se svojí ženou již 5. generaci rodinného podniku. Na 9 hektarech vyhlášených Rüdesheimských vinic pěstují klasické odrůdy - Ryzlink rýnský a Rulandské modré již 130 let. Ryzlink rýnský: 85% // Rulandské modré: 13% // Rulandské šedé: 2%

Díky pracovním postupům a zkušenostem předků v kombinaci s moderní technikou dosahují harmonie mezi tradicí a modernizací.

 


 

→ PŘEJÍT DO RHEINGAU

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz