OTEVŘENO PO-PÁ, 10-16 do 22.12.

Ehrhard Riesling Kabinett Feinherb

Kód: EHR-KAB-FH
Značka: Carl Ehrhard
353 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

V chuti se odráží terroir a pověstná rüdesheimská mineralita. Svěží, mladistvý polosuchý Riesling s dlouhou dochutí. Velmi dobře vyvážené a zakulacené víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carl Ehrhard Riesling Kabinett Feinherb

100% Ryzlink rýnský
Alc.: 11,5 %

Ruční selekce a sběr hroznů z vinic Roseneck a Klosterlay. Spontánní kvašení probíhá v sudech o objemu 1200 l z nerezu. Ležení na kalech ve starých dubových sudech (3 měsíce) a jejich mikrooxidace přispěly k zakulacení kyselin. Ryzlinky typu Feinherb od Carla Ehrharda mají maxilámlně 12 g zbytkového cukru, aby nebylo víno příliš sladké. Prostě jen aby se vyhladila kyselost, víno stále zůstalo téměř suché, ale jemnější než vína typu Trocken. 

Víno v kabinetním sběru představuje svoji nadprůměrnou kvalitu. V chuti se odráží také terroir a pověstná rüdesheimská mineralita. Svěží, mladistvý polosuchý Riesling připomínající citrusy, čerstvá jablka a křupavé bílé broskve se špetkou muškátového oříšku. Pevné kyseliny vedou k dlouhé dochuti. Velmi dobře vyvážené a zakulacené víno díky zbytkovému cukru. Univerzální k široké škále pokrmů, krémovým sýrům, pastě, plodům moře, rybám a bílému masu na grilu či ovocným dezertům. Doporučená teplota podávání je 8-10°C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rheingau (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Polosuché
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Carl Ehrhard a naše nabídka vín

carl-ehrhard

Carl Ehrhard je rodinné vinařství z německého Rüdesheimu, jehož filosofií je používání šetrných technologií a citlivý přístup k vínu a jeho výrobě. Ruční sběr zralých hroznů probíhá na vinicích Kirchenpfad, Bischofsberg a Klosterberg.

„Kvalita našich vín spočívá v mravenčí práci na vinici“!

Carl Ehrhard

Vinařství Carl Ehrhard se nachází v jednom z nejznámějších vinařských regionů Německa – Rheingau. V srdci Rheingau, v Rüdesheimu nad Rýnem, vede Carl se svojí ženou již 5. generaci rodinného podniku. Na 9 hektarech vyhlášených Rüdesheimských vinic pěstují klasické odrůdy - Ryzlink rýnský a Rulandské modré již 130 let. Ryzlink rýnský: 85% // Rulandské modré: 13% // Rulandské šedé: 2%

Díky pracovním postupům a zkušenostem předků v kombinaci s moderní technikou dosahují harmonie mezi tradicí a modernizací.

 


 

→ PŘEJÍT DO RHEINGAU

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz