28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Ehrhard Riesling Berg Rottland Trocken

Kód: EHR-ROT-TR
Značka: Carl Ehrhard
604 Kč
Skladem

Plné ovocné tóny, mineralita a křupavá kyselinka. Víno s jedinečným potenciálem pro zrání v lahvi. Vinice Berg Rottland je v Rüdesheimu vysoce ceněná.

 

rybydrůbežzelenina, saláty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carl Ehrhard - Riesling Trocken Berg Rottland

100% Ryzlink rýnský
Alkohol: 12,5 %

Toto víno pochází z 50 let staré vinice Berg Rottland a lokality Wilgert, která je v Rüdesheimu historicky vysoce ceněná. Selektivní ruční sběr hroznů. Spontánní kvašení v 1200l dubových sudech od sklizně až do konce prosince, následné ležení na jemných kalech až do července dalšího roku. Velký archivační potenciál.

Riesling charakteristický svojí sílou a skvělou harmonií. Zralé ovoce na nose je doprovázeno výraznými minerálními tóny. Na patře je velmi přímé, silné ale zároveň elegantní. Hluboké ovocné tóny střídají nuance křupavé kyselinky. Minerálnost břidlice, křemene a spraše je také patrná v chuti. Víno s jedinečným potenciálem pro zrání v lahvi.

Toto skvělé víno z vinice Rottland si nejlépe vychutnáte, když mu dopřejete dostatek vzduchu a prostoru, proto doporučujeme servírovat ve sklenici na červené víno, při teplotě okolo 10°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rheingau (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud

Vinařství Carl Ehrhard a naše nabídka vín

carl-ehrhard

Carl Ehrhard je rodinné vinařství z německého Rüdesheimu, jehož filosofií je používání šetrných technologií a citlivý přístup k vínu a jeho výrobě. Ruční sběr zralých hroznů probíhá na vinicích Kirchenpfad, Bischofsberg a Klosterberg.

„Kvalita našich vín spočívá v mravenčí práci na vinici“!

Carl Ehrhard

Vinařství Carl Ehrhard se nachází v jednom z nejznámějších vinařských regionů Německa – Rheingau. V srdci Rheingau, v Rüdesheimu nad Rýnem, vede Carl se svojí ženou již 5. generaci rodinného podniku. Na 9 hektarech vyhlášených Rüdesheimských vinic pěstují klasické odrůdy - Ryzlink rýnský a Rulandské modré již 130 let. Ryzlink rýnský: 85% // Rulandské modré: 13% // Rulandské šedé: 2%

Díky pracovním postupům a zkušenostem předků v kombinaci s moderní technikou dosahují harmonie mezi tradicí a modernizací.

 


 

→ PŘEJÍT DO RHEINGAU

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz