OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ehrhard Riesling Berg Rottland Spätlese süss

Kód: EHR-ROT-SP
Značka: Carl Ehrhard
571 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Výborná rovnováha mezi cukrem a hladkou, minerální kyselinkou. Najdeme zde jablka, broskve, kdoule, bergamot a v závěru také muškátový oříšek.

 

sýry s modou plísnídezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carl Ehrhard -  Berg Rottland Riesling Spätlese süss

100% Ryzlink rýnský
Alc.: 8,0 %

„Král“ mezi vinicemi v Rüdesheimu - vinice Rottland - přináší tento ovocný Spätlese süss Riesling, který vás přesvědčí svojí jedinečnou vůní a dokonalou harmonií. Skvělá lokalita se svým speciálním mikroklima umožňuje výrobu ‚predikátních‘ nejvyšší kvality. Selekce zralých hroznů, které byly ručně sklizeny při 105° stupnice Oeschle. Spontánní fermentace při 18° C po dobu 8 týdnů. 

Tenhle Spätlese Riesling je charakterizován velikou škálou vůní zralého ovoce. Najdeme zde jablka, broskve, kdoule, bergamot, šťávu z čerstvě vylisovaných hroznů a v závěru také muškátový oříšek. Výborná rovnováha mezi cukrem a hladkou, minerální kyselinkou. Víno s jemnou elegancí a jedinečným potenciálem pro zrání v lahvi. Skvěle se hodí k párování s modrým sýrem či jemnými dezerty. Doporučená teplota podávání je 6-8°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rheingau (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Sladké
Ročník: 2014
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Dřevěný sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Carl Ehrhard a naše nabídka vín

carl-ehrhard

Carl Ehrhard je rodinné vinařství z německého Rüdesheimu, jehož filosofií je používání šetrných technologií a citlivý přístup k vínu a jeho výrobě. Ruční sběr zralých hroznů probíhá na vinicích Kirchenpfad, Bischofsberg a Klosterberg.

„Kvalita našich vín spočívá v mravenčí práci na vinici“!

Carl Ehrhard

Vinařství Carl Ehrhard se nachází v jednom z nejznámějších vinařských regionů Německa – Rheingau. V srdci Rheingau, v Rüdesheimu nad Rýnem, vede Carl se svojí ženou již 5. generaci rodinného podniku. Na 9 hektarech vyhlášených Rüdesheimských vinic pěstují klasické odrůdy - Ryzlink rýnský a Rulandské modré již 130 let. Ryzlink rýnský: 85% // Rulandské modré: 13% // Rulandské šedé: 2%

Díky pracovním postupům a zkušenostem předků v kombinaci s moderní technikou dosahují harmonie mezi tradicí a modernizací.

 


 

→ PŘEJÍT DO RHEINGAU

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz