OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Dvořáček Tramín Qvevri

Kód: DVO-TR
414 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno bylo vytvořeno postupem starým více jak 8 tisíc let – kvasilo a zrálo 11 měsíců v originální nádobě QVEVRI ze speciální hlíny z Gruzie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Dvořáček LTM - Tramín Qvevri

100% Tramín, Moravské zemské víno, suché
Alc.: 13 %
Zbytkový cukr: 0 g/l, obsah kyselin: 4,9 g/l

Hrozny z vinice s redukovanou sklizní. Víno bylo vyprodukováno postupem starým více jak 8 tisíc let – kvasilo a zrálo 11 měsíců v originální nádobě QVEVRI ze speciální pálené hlíny přivezené přímo z Gruzie, a to na všech slupkách, bez jakýchkoliv přísad. Přímo stočeno do lahví.

Víno světle zlatě oranžové barvy s jantarovými odlesky. Šťavnaté víno s příjemnou tříslovinkou a kořenitostí, vysokým extraktem a neuvěřitelně intenzivním aroma čajové růže, liči a přezrálého jižního ovoce. V chuti s tóny sušených rozinek, pomerančové a citrusové kůry s lehkými smetanovými podtóny. Víno s dlouhou dochutí a s nulovým zbytkovým cukrem!

Nechejte víno "nadechnout" a vychutnejte si "jen tak", pro zcela jiný zážitek z bohatství vůní a chutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Tramín
Objem: 0,75 l
Zrání: Qvevri
Položka byla vyprodána…

Vinařství Dvořáček LTM a naše nabídka vín

 logo_dvoracek

Vinařství Dvořáček LTM je malá rodinná firma (otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí.

„Snažit se tvořit osobitá a velká vína a přitom se denně s pokorou učit od mistrů v oboru vinařství i od ostatních kolegů je pro mě celoživotní výzvou.“
Lubomír Dvořáček

Dvořáček

Rodina hospodaří na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je jejich velký koníček. Jejich snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

Lubomír se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Je členem Unie enologů ČR, předsedou spolku Velká Vína Velkých Vinic a členem sdružení COLLEGIUM VINITORUM.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz