OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Brutal Godello

Kód: BRU-GOD
Značka: RAC Wines
431 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno Brutal de Godello bylo vytvořeno ze 100% z odrůdy Godello. Má velké tělo, je krásně kulaté a velmi dobře vyvážené s elegantními minerálními tóny v závěru.

 

rybyplody moředrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

RAC Wines - Brutal de Godello

100% Godello
Alc.: 13,5 %

Víno Brutal de Godello bylo vytvořeno ze 100% z odrůdy Godello. Vinice jsou staré přes 30 let, položené v nadmořské výšce 500 - 600 m. Půda je zde jílovitá s velkým množstvím oblázků. O vinice se v Rac wines starají velmi šetrným organickým způsobem. Sběr probíhá ručně, následuje selekce hroznů a okamžité lisování. Poté leží 24 hodin v chladnu a následuje fermenatce při teplotě 16°C po dobu 15 dnů. Poté se víno přečerpá a nechá se ležet 5 měsíců na kalech. Následně se promíchá s Godellem předchozího ročníku a nechá se zrát na francouzských dubových sudech po dobu 12 měsíců.

Zářivá, slámově žlutá barva. Na nose s tóny zelených jablek a citrusů. V ústech vyniká svěží kyselinka. Víno má velké tělo, je krásně kulaté a velmi dobře vyvážené s elegantními minerálními tóny v závěru. Doporučená teplota podávání 6-9°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Godello
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství RAC Wines a naše nabídka vín

rac-wines-brutal

RAC Wines je mladý projekt butikového vinařství z oblasti Bierzo, které založil Rodrigo Ameijide Calleja (RAC) v roce 2014. Rodrigo nepochází z vinařské rodiny, svoji lásku k vínu našel až když se před lety dostal na pozici manažera exportu v jednom vinařském domě. Tak vznikl jeho sen o výrobě vlastního vína. Když se pak potkal se svojí současnou manželkou, která je právě z oblasti Bierzo, bylo mu jasné, že je na správném místě pro vznik nového projektu.

RAC Wines Brutal

Rozhodl se tedy vytvořit 2 unikátní vína pod značkou Brutal. Vína vyrábí sám pouze v limitovaném objemu - Brutal de Mencía maximálně 8000 lahví a Brutal de Godello kolem 2000 lahví. Jeho motem je "trpělivost a žádný spěch". Hrozny pochází z vinic, které jsou pěstovány šetrným organickým způsobem.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz