PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ 10:00 - 16:00

Madeira SERCIAL DRY 1989

Kód: MAD-SD
Značka: D'Oliveiras
2 199 Kč
Skladem

Víno má vlastní, velice příznačnou, mírně ořechovou chuť. Dlouholetým zráním v sudu získává tmavší barvu a tělnatější, výraznější aroma.

 

předkrmy, tapassýry s bílou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

D'Oliveiras - Madeira SERCIAL DRY

Suché fortifikované víno (Plněno v roce 2007)

Toto speciální víno MADEIRA bylo vybráno z velmi dobrého ročníku této odrůdy vína. Jde o tradiční Madeiru, která zrála ve starých dubových sudech při správné teplotě až do roku jeho plnění do lahví. Odrůda SERCIAL má dlouhou tradici a je důležitá ve vinařství ostrova Madeira. Tato suchá Madeira byla vytvořena ideální kombinací tradičních druhů pěstovaných na Madeiře, následovanou obvyklým procesem výroby vína zakončeným zráním v dubovém sudu.

Víno je světle zlatavé, ale dlouholetým zráním v sudu získává tmavší barvu a tělnatější, výraznější aroma. Má vlastní, velice příznačnou, mírně ořechovou chuť a průměrnou kyselost. Je velmi doporučováno jako aperitiv, doplněný lehkým předkrmem. Pro zvýraznění jeho charakteru není na škodu podávat ho chlazené, ale v případě OLD MADEIRA nebo RESERVE, by mělo být podáváno v pokojové teplotě, tak aby se mohly projevit jeho výjimečné atributy. Doporučujeme skladovat ve vertikální poloze, chránit před extrémním chladem a teplem. Pokud toto víno zůstane dlouhé roky v láhvi, může se vytvořit přírodní usazenina, která je známkou života vína a patří k pravým známkám kvality této skvělé Madeiry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fortifikovaná vína - Vermut nebo Portské
Region, země: Madeira (POR)
Druh: Fortifikované
Ročník: 1989
Odrůda: Sercial
Objem: 0,75 l

d-oliveiras

K nejtradičnějším producentům, především vín na export, se bezpochyby řadí i rodinná firma Pereira D'Oliveira. Nezávislý rodinný podnik byl založen patrně roku 1820, ačkoli některé prameny uvádějí jako rok vzniku až rok 1850. Dodnes se vlastnictví a vlastně i řízení výroby a prodeje předává z generace na generaci pouze v rámci rodiny.

V současnosti se vše, počínaje kontrolou kvality, sběru hroznů a následného výběru z vhodných vín, rovněž za hladký chod produkce zodpovídá trojice bratrů. Celková roční produkce se pohybuje okolo 1500 hektolitrů. Víno se zpracovává v Sao Martinho a následně zraje ve sklepích na Rua dos Ferreiros, kde se zároveň nachází sídlo společnosti, vzorkovna, prodejna a kanceláře. Všechna tří-, pěti-, deseti- a patnáctiletá cuvée nesoucí značku D'Oliveiras sestávají z větší části z vína z odrůdy Tinta Negra Mole. Jde o patrně nejrozšířenější odrůdu na ostrově, a přestože je mnohými odborníky považována pouze za průměrnou, nikoli vynikající, v dnešní době si bez ní lze jen stěží představit madeirské cuvée, určené pro delší setrvání v sudu. Dále zde můžeme najít také odrůdy Boal, Malvasia, Special, Verdelho a jen s problémy přežívající Bastardo. V minulosti bylo navíc málo průkazné, z jakých odrůd jsou cuvée složena, ovšem změnu přinesl vstup Portugalska do Evropské unie, kde je od roku 1993 povoleno označovat cuvée názvem určité odrůdy pouze v takovém případě, že jej obsahuje alespoň 85 procent.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení